salsa ankara

Ankara’da Salsa Yarışması…

by salsa hill in Genel on April 13th, 2006

ankara’da etkinlikler artıyor:

Uzun zamandır planlaması yapılan Ankara Salsa Yarışması 29 Nisan 2006 Cumartesi günü 13:30′da ( Dünya Dans Günü) Armada Alışveriş Merkezi açık otoparkında yapılacaktır.

Antalya, İzmir, Ankara, Bursa, Eskişehir, İstanbul, Bodrum, Mersinden yarışmacıların katılacakları bu yarışma aynı zamanda Dünya Dans Günü’nde tüm salsacıları Ankara’da toplamanın da heyecanını yaşamaktadır. Tüm dünyada kutlanan Dünya Dans Günü’nü böyle bir yarışma çerçevesinde yaşamak bizler için ayrı bir mutluluk kaynağıdır.

2 seneden bu yana gerek Ankara’da gerekse Ankara dışında katıldığımız yarışmalarda yaşadığımız arkadaşlık atmosferimizi bir kere daha yaşamak ve Tüm Türkiyeden gelecek olan salsacı arkadaşlarımızla kaynaşma, tanışma ve paylaşma ortamında birarada olmak bizler için büyük bir mutluluk ve gurur kaynağıdır.

Siz değerli dans severler;
Bu yarışmalar sizler için yapılıyor. Gelin ve siz de yarışın. Yarışmanın heyecanını beraber yaşayalım hırsınızı bir kenara koyun ve yanınıza sadece sevginizi alın veya arkadaşınız, kardeşiniz, öğrenciniz yarışıyorsa eliniz şişene kadar alkışlayın ıslık çalın ve sevdiklerinize sevginizle destek olun.

Yarışma Kategorileri:

  • Amatör
  • Profesyonel
  • Show Salsa
  • Rueda

Ödüller:

Profesyonel : 2000 YTL
Show Salsa : 1000 YTL
Rueda : Açıklanacak
Amatör : Açıklanacak

Genel Kurallar:

* Katilimcilarin en az 18 yaşindan gün almalari gerekmektedir.
* Yarışma sitili ON 1 olarak uygulanacaktır
* Eleme ve yarı finalde yarışmacılar öncelikle yarışma organizasyonunun belirlediği parcalarda (1,5 dk.) toplu olarak dans edeceklerdir.
* Finale kalan yarışmacılar kendi seçtikleri parça ile show koreografilerini yapacaklardır.
* Katılımcı sayısına göre eleme turları arttırılabilir olmakla beraber, katılımcı sayısı 10 çift ve altında olursa direk final uygulaması yapılacaktır.
* Finalde, finalistler sectikleri parcaları cd formatına kaydederek organizasyona vereceklerdir. (Herhangi bir aksiliğe olanak vermemek için yedek cd getirilmesi tavsiye edilir)
* Final uygulamasında her çift teker teker çıkacak ve kendi koreografilerini sunacaklardır.

Show Salsa Kategorisi Kuraları:

Ödül: 1000 YTL’dir

* Finalde her çift kendi müziği ile yarışacaktır. Yarışma süresi giriş, çıkış ve pozlar dahil maximum 4 dak. (Müzik efektleri kullanımı serbettir) süre aşımı diskalifiye sebebidir.
* Yarışma salsa niteliği taşıdığından dolayı müziğin ve dansın % 70’i salsa olmak zorundadır.
* Yarışmacılar istediği kıyafeti giyebilir ve aksesuar kullanabilir. (Kesici, delici, ateşli aksesuarlar yasak olup bunların plastik olmak kaydıyla oyuncak ve benzerleri serbesttir!)
* Akrobasi, Lifts & Drops serbesttir.

Amatör ve Profesyonel Kategorileri için

Ödül: (Profesyonel birincisi için) 2000 YTL’dir

* Finalde her çift kendi müziği ile yarışacaktır. Yarışma süresi giriş, çıkış ve pozlar dahil maximum 2 dakikadır.
* Finalde yarışmacıların sergileyecekleri koreografi müziklerinde mix serbest olmakla beraber en fazla 3 farklı parça mix edilebilir.
* Lift ve drops yasaktır.
* Ancak low lifts serbesttir (Örnek bacak arasından girip çıkmalar)

Comments are closed.

Sorry, the comment form is closed at this time.